top of page

Bebeğim Büyürken Bölüm:4 "Yenidoğan"

Başarılı Emzirme İçin İpuçları


Bebek doğduktan sonraki ilk haftalarda süt miktarı ne kadar olursa olsun bebeği beslemek pek çaba gerektirmez. Fakat bebeğinizin karnının doyması için gereken ister anne sütü ister biberon olsun şunları deneyerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.


Kalabalığı Azaltın: Siz ve bebeğiniz erken dönemdeki bu beslenme seanslarına konsantre olmalı ve mümkün olduğunca az konuk ağırlamalısınız. Hastanede bulunduğunuz sırada beslenme saatleri içinde konuklara yasak getirilmişse bu kuralı bebeğinizle baş başa sakin kalmanızı sağladığı için bir nimet olarak değerlendirin. Böyle bir kural yoksa konukları kendiniz engelleyin. Eve döndüğünüzde en azından kendinizi rahat hissedene kadar veya biberonla besleme ve emzirme konusunda becerikli hale gelene kadar bebeğin beslenme saatinde konukları en aza indirmeye çalışın. Konuklarınız olduğunda veya salondaki atmosfer sirk alanına döndüğünde bebeğinizle beraber yatak odasına çekilin. Telefonu fişten çekin ya da telesekreteri devreye sokun. Başka çocuklarınız da varsa dikkatlerini sakin bir aktiviteye kaydırın veya bunu onlara kitap okumak için bir fırsat olarak düşünün.EN


NEWBORN


Tips for Successful Breastfeeding


In the first weeks after the baby is born, it does not require much effort to feed the baby no matter the amount of milk. However, whether your baby's tummy to fill the mother's milk or bottle, you can make your work easier by trying the following.


Reduce Crowd: You and your baby should concentrate on these early feeding sessions and host as few guests as possible. If you have been banned from guests during your feeding hours while you are in hospital, consider this rule as


a blessing as it allows you to stay calm with your baby alone. If there is no such rule, block yourself. When you get home, at least try to minimize the baby's feeding time until you feel comfortable, or until you're resourceful about bottle feeding and breastfeeding. When you have guests or when the atmosphere in the hall returns to the circus area, take your baby to the bedroom. Unplug the phone or activate the answering machine. If you have other children, shift their attention to a quiet activity or think of them as an opportunity to read books.

8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page