top of page

Bebeğim Büyürken Bölüm 1 "18-24 Ay"

Erken Yaştaki Öfke Nöbetleri


Öfke nöbetleriyle başa çıkmanızı kolaylaştıracak öneri ve yöntemler


12 aylık bir çocuğun bile istediği şey yapılmadığında yaygara kopardığı gözlenebilir. İkinci yılın ortalarında çocukların çoğu, iki yaş için karakteristik olan bu davranışları sergileyebilirler. Bu nöbetler hafif veya orta şiddetli olabilir. Bunlarla baş etmek için;

- Sakin kalın

-Yumuşak bir tonda konuşun

-Nöbet sırasında çocuğunuzla uzlaşmaya ya da tartışmaya çalışmayın

-Küçük çocuğunuzu ve çevresindekileri koruyun. Nöbet sırasında etrafa bol miktarda tekme savuran küçük bir çocuk yaralanabilir, yaralayabilir

-Çocuğunuzu tutmaya çalışın. Kriz anında sıkıca tutulmak bazı küçük çocukların dağıldıkları bir sırada toparlanmalarına yardım eder.

-Dikkatini başka yöne çekmeyi deneyin.

-Küçük çocuğunuzun seviyesine inin. Yere oturmak, ufaklığınızla sizin aranızdaki moral bozucu cüsse farkını giderir.

-Nöbeti görmezden gelin. Sıklıkla en iyi savaş yöntemi hiç savaşmamaktır; nöbetle baş başa bırakılan küçük bir çocuk, onu sisteminden daha hızlı bir şekilde atabilir.


Eğer gelmekte olan bir nöbeti durduramıyorsanız, endişelenmeyin – muhtemelen yaşayıp geçirilmesi gerekecektir. Küçük çocuğunuz tüm gerginliğini dışarıya vurabildiğinde, ağlaması yavaş yavaş azalacak ve sona erecektir.


EN


18-24 Months:

Anger at an Early Age


Suggestions and methods that will make it easier for you to deal with anger attacks ...


It can be observed that even a 12-month-old child can make a fuss when something is not done. In the middle of the second year, most children may exhibit these behaviors that are characteristic for two years. These seizures may be mild or moderate. To deal with them;

- Stay calm

- Speak in soft tone

-Don't compromise or discuss with your child during the session

- Protect your little child and those around you. A small child may be injured and injured by a large amount of kicking around during the seizure

- Try to keep your child. Being held firmly at the time of the crisis helps some young children to recover in a row where they are scattered.

- Try pulling the other direction.

- Move to the level of your little child. Sitting on the floor eliminates the demoralizing gap between your little one and you.

- Ignore the occupation. Often the best method of warfare is never to fight; a small child left alone with the seizure, he can throw faster than the system.


If you are unable to stop a seizure, don't worry - it will probably have to be passed on. When your young child can pull out all the tension, his crying will gradually decrease and end.

6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page