top of page

Bebeğim Büyürken Bölüm 2 "Yenidoğan"

Emzirme İle İlgili Yanlış Bilinenler


Emzirme ile ilgili bildikleriniz yanlış olabilir mi? Doğrusunu öğrenmeye ne dersiniz?


- Küçük göğüsleriniz varsa ya da meme başlarınız düzse emziremezsiniz. Doğrusu: Dış görünüş hiçbir şekilde süt yapımını ya da annenin süt verme yeteneğini etkilemez. Tüm göğüsler ve meme başları, ne büyüklükte ve şekilde olursa olsun, aç bir bebeği tatmin edebilir.

- Emzirmek çok zordur. Doğrusu: Bebeğinizi emzirmek gerçekten çok kolay olacaktır. Göğüsler, biberondan farklı olarak, bebeğinizin hazır olduğu her zaman hazırdır. Plaja giderken onları yanınıza alıp almadığınızı düşünmez ve sıcak güneşin altında içindeki sütün bozulmasından endişe duymazsınız.

- Emzirmek sizi kısıtlar. Doğrusu: Emzirmenin, zamanlarının çoğunu bebekleri ile geçirmek isteyen anneler için daha uygun olduğu bir gerçektir. Bununla birlikte, sütlerini biriktirmek ya da zaman zaman bebeklerine mama vermek isteyen anneler, çalışma, sinema ya da başka ihtiyaçlarını ve emzirme arzularını bir arada tatmin edebilirler. Bebekle dışarı çıkmak zamanı geldiğinde ise, nereye gideceği ya da ne kadar kalacağı bir sorun oluşturmadan yanında her zaman bol miktarda yiyecek bulunan ve emziren bir anne her zaman çok daha özgürdür.

- Emzirmek göğüslerinize zarar verir. Doğrusu: Emzirmek, göğüslerinizin şekli ve büyüklüğü üzerinde kalıcı bir etki oluşturmaz. Birçok insan bu gerçeğe çok şaşırmaktadır. Genetik faktörler, yaş, göğüslerinizi yetersiz desteklemek (sutyensiz dolaşmak) ya da gebelik sırasında aldığınız fazla kilolar sebebiyle, çocuk sahibi olduktan sonra göğüsleriniz daha gevşek olabilir. Fakat bu konuda emzirmek suçlanmamalıdır.

- Emzirmek babayı dışlar. Doğrusu: Bebeğinin bakımına katılmak isteyen bir baba, bunun için birçok fırsat yaratabilir; yıkamak, altını değiştirmek, tutmak, sallamak, oyun oynamak…


EN


NEW BORN:

Misconceptions about breastfeeding


What you know about breastfeeding is wrong? How about learning the truth?


- You cannot breastfeed if you have small breasts or your nipples are flat. In fact: The appearance does not affect milk production or the mother's ability to give milk. All breasts and nipples, regardless of size and shape, can satisfy a hungry baby.

- It's hard to breastfeed. In fact: It would be really easy to breastfeed your baby. Breasts, the bottle is ready, your baby is always ready. When you go to the beach you don't think you've taken them and you're not concerned about the deterioration of the milk in the hot sun.

- Breastfeeding restricts you. In fact: It is a fact that breastfeeding is more suitable for mothers who want to spend most of their time with their babies. However, mothers who want to collect their milk or give their babies from time to time can satisfy their work, or other needs and their desire to breastfeed. When it's time to go out with the baby, a mother who always has plenty of food and a breastfeeding mother is always much more free.

- Breastfeeding will damage your breasts. In fact: Breastfeeding does not have a lasting effect on the shape and size of your breasts. Many people are very surprised by this fact. Genetic factors, age, inadequate support of your breasts (without a bracelet) or the excess weight you get during pregnancy can cause your breasts to be loose after having a child. But breastfeeding should not be blamed.

- Breastfeeding excludes father. To be honest: a father who wants to participate in the care of his baby can create many opportunities for it; to wash, to change, to keep, to shake, to play.4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page